Դեկտեմբերի 21-ին ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը Ժան Մոնե «Օրենսդրական մոտարկման լաբորատորիայի» հետ համատեղ կազմակերպել էր «Օրենսդրական մոտարկման դրույթների տեսակները Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրում» թեմայով սեմինար:
Հանձնաժողովը պարբերաբար կազմակերպում է նմանատիպ աշխատաժողովներ՝ նպատակ ունենալով բարձրացնել աշխատակազմի մասնագիտական որակները:
Սեմինարի ընթացքում իրավական մոտարկման մեթոդաբանական հարցերի վերաբերյալ Ազգային ժողովի աշխատակիցներին ներկայացվել են նոր հմտություններ: Քննարկվել են ՀԸԳՀ կիրարկման արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված հարցեր, անդրադարձ է եղել այլ երկրների օրենսդրական մոտարկման փորձին:
Սեմինարը վարել է Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի գիտական համակարգող, դոկտոր Աննա Խվորոստյանկինան:
Հիշեցնենք, որ օրենսդիր մարմինը Ժան Մոնե «Օրենսդրական մոտարկման լաբորատորիայի» հետ համագործակցում է արդեն երկու տարի: Համագործակցությունը լինելու է շարունակական:

21 декабря Постоянная комиссия НС по вопросам европейской интеграции совместно с “Лабораторией аппроксимации” Жана Моне организовала семинар на тему “Типы положений о законодательной аппроксимации в Соглашении о всеобъемлющем и расширенном партнерстве”.
Комиссия регулярно проводит подобные семинары с целью повышения профессионального уровня аппарата парламента.
В ходе семинара сотрудники НС ознакомлены с новыми навыками по методологическим вопросам гармонизации правовых норм. Обсуждены вопросы повышения эффективности внедрения Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве, затронут опыт законодательной аппроксимации в других странах.
Семинар проведен научным координатором Ереванского   государственного университета им. В.Брюсова А.Хворостянкиной.
Законодательный орган уже два года сотрудничает с “Лабораторией аппроксимации” Жана Моне, взаимодействие с которой будет продолжено.